Paseky Nad Jizerou

20190110_110246Paseky nad Jizerou to malownicza wioska położona w zachodniej części Karkonoszy, około 30 km od Szklarskiej Poręby. Szerokie na ponad kilometr górskie łąki opadają w kierunku południowo-wschodnim, więc teren jest pięknie nasłoneczniony. Mimo to panują tutaj doskonałe naturalne warunki śniegowe, które wraz ze świetnie funkcjonującym systemem sztucznego naśnieżania sprawiają, że Paseky są ośrodkiem, na który zawsze można liczyć. Szerokie, równe i dobrze przygotowane trasy o urozmaiconym nachyleniu, prowadzące pomiędzy starymi karkonoskimi chatami oraz piękne widoki na główny grzbiet Karkonoszy nadają temu miejscu jedyny w swoim rodzaju charakter i klimat. Istnieje naprawdę wiele wariantów zjazdu, a zróżnicowany poziom trudności tras usatysfakcjonuje narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. No, może miłośnicy kilometrowych ścian mogą poczuć się lekko zawiedzeni. Po świeżych opadach także adepci freeride’u znajdą wiele miejsc, gdzie można poćwiczyć jazdę w „głębokim” bez narażania się na ukaranie. Dobrze wyposażony snowpark jest zaś wyzwaniem dla narciarzy w stylu wolnym.

Dzięki  przemyślanej infrastrukturze ośrodek sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości i co mniej obyci z materią narciarską mogą chwilami postradać orientację. Jest  to jednak wielką zaletą tego miejsca, gwarantującą brak nudy i dobrą zabawę. Paseky są jednym z lepszych miejsc do nauki i doskonalenia umiejętności narciarskich w całych Karkonoszach. Można tutaj, bez konieczności odpinania nart, zwiększać stopień trudności stoku wraz z postępami w nauce. Występuje wiele naturalnych i sztucznie przygotowanych form terenowych, będących nieodzownym elementem we wszechstronnym szkoleniu narciarskim. Dzięki położeniu lekko na uboczu, w Pasekach jest zawsze zdecydowanie luźniej niż w sąsiednich bardziej znanych ośrodkach. Nawet w szczycie sezonu nie będziemy narażeni na długie oczekiwanie w kolejkach. Z reguły czas oczekiwania i wjazdu wyciągiem jest tak krótki, że niektórym może nie wystarczyć na głębszy oddech. Również na nartostradach nigdy nie ma tłoku znanego z innych miejsc, co przekłada się na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Jednym słowem nawet dobrzy narciarze mogą sobie dać nieźle w kość. Ceny karnetów są bardzo atrakcyjne – ok. 30% niższe od karkonoskiego standardu. Propozycję nie do odrzucenia stanowią też znaczne zniżki dla rodzin z dziećmi. W zakresie oferty gastronomicznej zamiast nowoczesnych barów i fastfoodów znajdziemy klimatyczne knajpki w starych chatach i kilka budek, w których możemy popróbować regionalnych przysmaków i poczuć ten prawdziwy czeski klimat, który zdaje się powoli zanikać.

W ważnej kwestii parkingów również nie ma powodu do narzekań. Przy ośrodku znajdują się dwa parkingi, na których starczy miejsca dla wszystkich, a narty możemy zapiąć kilka metrów od auta. Dolny parking jest płatny ok. 30 koron. Górne parkingi są darmowe, jednak dojazd do nich, szczególnie po świeżych opadach, może wymagać dobrych opon i trochę doświadczenia. Edit. Od sezonu 2017-2018 wszystkie parkingi na terenie ośrodka są darmowe!!!

AKTUALNE DANE O POGODZIE W PASEKACH NAD JIZEROU:


Skiinfo_pl

WARUNKI NA TRASACH


AccuWeather-makes-a-debut-on-Windows-RT8-feeds-your-weather-information-hunger

POGODA